אילנית יששכר

עוצמת הרכות

סדנאות בפסטיבל:

יום חמישי ב-17:00 בשער הגוף
יום שישי ב-10:00 בשער הגוף

אילנית יששכר
מטפלת בכירה בשיטת עוצמת הרכות (מטפלת משנת 2008).
עולמי המקצועי מורכב ממספר מחוזות שונים ומרתקים. בנוסף להיותי מטפלת ב"עוצמת הרכות", אני מנהלת מעבדת טקסטיל בחברת אופנה מובילה, ופועלת כבר למעלה מ-12 שנים כמאמנת אישית ומנחת פורומים וסדנאות. אני משלבת בעבודתי מגוון כלים שרכשתי במרוצת השנים ב”עוצמת הרכות”, ב”לנדמרק אדיוקיישן” ובלימודי הסמכה לטיפול ברייקי (1+2).
כיום, אני חלק מהגרעין הפעיל של מרכז עוצמת הרכות, אשר ממשיך ללמוד ולהתפתח. הייתה לי הזכות להיות תלמידתה הישירה של ד”ר טובי בראונינג, מפתחת השיטה. מאז החלתי לטפל, צברתי ניסיון רב בעבודה עם חולי סוכרת ואוכלוסיית הגיל השלישי, וכן בסיוע למטופלים המתמודדים עם קשיים בתחום הזוגיות והתקשורת הבין אישית.
ללמוד לאהוב את עצמנו מאפשר גשר לאהוב את האחר והשונה. אני מאמינה שבאמצעות אהבה ורכות אפשר להמיס, לקרב ולהתקרב. המגע מרפא ומאפשר לעקוף את המיינד ולהגיע לרבדים העמוקים שלנו . זו זכות עבורי לטפל ולהעביר את הטוב בכל יום ויום, ואני מודה על כך”.
“ואהבת לרעך כמוך” (ויקרא יח, יט).
ilanitisa@hotmail.com | http://www.holistic-pulsing.com/

עם עוצמת הרכות אנו נחוש, נחקור ונגלה איך חיים את החיים שאנו רוצים. מה משרת אותנו ומה כדאי ואפשר כבר לשחרר.


עוצמת הרכות – חיים וחיוניות דרך הגוף
יש לנו הזדמנות להקשבה ועבודה עם הגוף. כשאנו לא חיים את החיים, הגוף במצוקה. כשאנו בחוץ ומחפשים תשובות בחוץ, הגוף במצוקה. מצוקה שבאה לידי ביטוי ואיתותים בדרכים שונות: כיווץ, נשימה שטוחה, כאבים, מחלות, התמכרות ועוד. כשאנו חיים בהקשבה לגוף, כשאנו חיים את החיים ואת מה שיש (ולא את הפנטזיה) להם להציע – יש הרמוניה והגוף שליו, רגוע. הגוף תמיד דובר אמת. אנו נלמד ונתרגל הקשבה לגוף, חיבור מחדש של התקע לשקע לזרימה, הרמוניה, וחיוניות. בחלק השני של הסדנה נתנסה בהפעמה (נענוע של הגוף בקצב לב העובר) של עוצמת הרכות: נלמד רצף הפעמות בסיסי, ונתרגל זאת בזוגות . הזדמנות להקשיב לגוף , לרכות שהוא כל כך מבקש מאתנו, לחיים, לזרימה.

 

עוצמת הרכות – הילד הפנימי
חיים את הילד הפנימי וההורה הטוב, משחקיות, קלילות, כאן ועכשיו, כמו שילד מגלה וחוקר את העולם: כל הזמן בתנועה, כל הזמן זורם, מחשב מסלול מחדש (לא נתקע), מנסה שוב ושוב – ומצליח! אנו ניתן לילד הפנימי שבנו להשתולל , לנוע, ולהתאהב בנו מחדש!
הורות מגדלת – הורות פנימית לתינוק הפנימי שבנו, וכמובן גם הורות מגדלת לילדינו – נחייה את החיים מתוך אהבה, נשחרר שליטה, נקבל את כל מה שמגיע אלינו באהבה, נחקור את העולם ממבט של ילד סקרן, של הגוף , כי הגוף הוא (כמו ה)ילד, ילד שמקבל הזנה טובה: מזון טוב, חום חיבוק, אהבה, פרגון, תמיכה , עידוד  הוא יגיב בהתאם, ילד כזה הוא צומח, גדל, מתרחב, בעל בטחון עצמי, מימוש פוטנציאל – חי במלואו!
נלמד לתת את כל אלה לגוף שלנו (במקום ביקורת, האשמה, הטחה, ציפיות וכו') , ונחווה איך הגוף מחזיר לנו שבעתיים בבריאות, חיוניות, שמחה – חיים! בחלק השני נתנסה בהפעמה (נענוע של הגוף בקצב לב העובר) של עוצמת הרכות : נלמד רצף הפעמות בסיסי (ומשחקי), ונתרגל זאת בזוגות . הזדמנות לפגוש את הילד הפנימי לשחק איתו, להקשיב, לאהוב, ולחוש איך מרגיש לי ומה אני בוחר לחיי.

pink-divider