טופס הרשמה
זהר צמח וילסון חדש

זהר צמח וילסון

תזונה ובריאות

pink-divider

זהר צמח וילסון
CHHC, AADP מורה ויועץ בגישת התזונה האינטגרטיבית. מנחה ומרצה בתחום הבריאות והאכילה הבריאה בארץ ובעולם. לימד והדריך ב-מכון לתזונה אינטגרטיבית בניו יורק. יועץ בריאות הוליסטית מוסמך על ידי ה- American Association for Drugless Practitioners. חבר ב-Psi Chi, אגודת הכבוד הלאומית האמריקאית בפסיכולוגיה. בוגר תכנית ההכשרה בשיטת האקומי לפסיכותרפיה חווייתית. מדריך צ’י קונג מוסמך. יועץ הבריאות בסדרת הטלוויזיה “לסדר את הראש” בערוץ 2. מגיש מגזין הרדיו תחושת בטן בנושאי תזונה וגוף-נפש. היועץ המדעי למהדורה העברית של הספר תזונה אינטגרטיבית.

 

בלוז הסוכר – סוכר, בריאות, ומצבי רוח
האם אתם נזקקים לקפה או ממתק כדי לסחוב עד סוף היום? סובלים ממצבי רוח משתנים? עייפים מרבית הזמן או נשלטים על ידי התקפי זלילה? הסוכר ממכר. הסוכר הוא קלוריות ריקות. הסוכר עושק את גופנו מחומרי מזון חיוניים. כמו הרואין וקוקאין, סוכר הוא סם ממכר והרסני. כולנו יודעים שרמת הסוכר בדמנו עולה, ואז היא יורדת לאחר ה-“היי.” אבל רובינו לא מודעים לרכבת ההרים הנפשית המלווה את הטעם המתוק והממכר. ה”חומר הלבן” נמצא בכל הסובב אותנו, כולל דברי מאפה, דגני בוקר, יוגורט, ואפילו מזון תינוקות וירקות בקופסאות שימורים. יועץ הבריאות והתזונה זהר צמח וילסון יציג עבורנו גישה תזונתית שונה שאינה באה למחוק לנו את הטעם המתוק שבפה אלא לעשות קצת סדר בעולמנו התזונתי שיצא מאיזון בדורות האחרונים. יחדיו נראה כיצד אפשר לרדת מרכבת ההרים הפיזית והנפשית. אתם מוזמנים לבוא וללמוד אודות הסוכר ועל הקשר שבין אוכל ומצבי רוח בסדנה משעשעת ועשירה בידע שתעורר שינוי בחייכם.

 

ממתכת לאדמה
תרגול גופני-רגשי לחיזוק הגוף על רבדיו השונים והתודעה. חמשת האלמנטים (יסודות) מייצגים את כל האפשרויות הקיימות ביקום, בטבע, ובאדם. כל יסוד מזין יסוד אחר. המתכת שנוצרת בעמקי האדמה מחזיקה את מי התהום מהם צומח העץ. העץ משמש חומר בעירה עבור האש. האש יוצרת אדמה (אפר). בעזרת תנועות מעולם הצ’י קונג נחבר בין כל הקומות: גוף, נשימה, מחשבה, צ’י, ותודעה. זהו תרגול פיזי עדין ועצמתי לאהבת הגוף והעצמי בדגש על נושא הפסטיבל: זרימה.