פירוט הפעילויות בתוכניה

על הפעילויות

מדיטציית קונדליני של אושו

הקלאסיקה של המדיטציה הדינמית. זו מדיטציה בארבעה שלבים: השלב הראשון בו אנו מנערים את הגוף, משחרר מתח בשרירים, במפרקים ואפילו בנשמה. לאחר מכן אנחנו נותנים לגוף לרקוד בחופשיות. שני שלבים אלו מכינים אותנו למדוט, אנחנו יושבים בשקט ומאזינים למוסיקה, מתבוננים ונהנים מהאנרגיה שיצרנו בשלבים הראשונים ומשלווה. שלב אחרון הרפיה ומנוחה.

מבוא למדיטציה

איך מגיעים למדיטציה?
האם יושבים ללא מחשבות?
אולי יש משהו שאנחנו צריכים לעשות עם המחשבות והרגשות שיש לנו?
בסדנא נדבר על הכל. נבין קצת יותר את המיינד ואיך הוא פועל, ומה מדיטציה יכולה להביא לחיינו! נחווה מדיטציה מונחית שתדייק את התרגול וגם יהיה מקום לשאלות ותשובות.

טיול מדיטטיבי

בליל חמישי נצא לטבע המדהים שסביבנו. נלך באופן מודע ונקבל את כל מה שיש לטבע להציע ולהגיד לנו

Body Types

תאוריית טיפוסי הגוף הפסיכו-פיסיים נוצרה על ידי וויליאם רייך (תלמיד וקולגה של פרוייד) ופותחה בהמשך על ידי תלמידיו. היא עוסקת בקבעונות הרגשיים, הפסיכולוגיים והאנרגטיים שנוצרו בגלל צרכים שונים שלא נענו בילדותינו. קבעונות אנרגטיים אלו יצרו אצל כל אחד מאיתנו גם מבנה גוף מאוד מסויים שמעיד על הסרט הפנימי שלנו.
סדנת טיפוסי הגוף היא כלי מדהים לחיים, ומיועדת להבנה יותר עמוקה של עצמנו ושל האחרים, להביא ריפוי וכיוון דרך, ולתת בהירות וכלי איבחון נוספים למטפלים שביננו. במפגש נחלק גם חומר רלוונטי שתוכלו לקחת אתכם 

מדיטציית נדהברמה

מדיטציה של אושו בישיבה בליווי מוזיקה.
מדיטציה טיבטית עתיקה, אשר באמצעות המהום ותנועה איטית של נתינה וקבלת אנרגיה מאפשרת להגיע למצב מדיטטיבי עמוק. מדיטציה בתדר מאוד גבוה.

מדיטציית לייב נאטראז'

מדיטצית נאטראז' עם מוסיקה חיה – מסע מדיטטיבי של ריקוד וחגיגה. מדיטציית נאטראז' היא מדיטציה בריקוד בו אנו מתמסרים למוזיקה ולריקוד ללא הפרדות כך שאפילו הרקדן נעלם ונשאר רק הריקוד. ניתן למוזיקה החיה – שמחליפה גוונים וקצבים – להניע את גופנו ולהכניס אותנו לתוך המסע הזה פנימה. בלי לכפות את הריקוד אלה נעקוב אחריו ונרשה לו להתרחש עם מה שיש. זהו מצב של חגיגה. שובבות. משחק עם אנרגיית החיים. בסיום הריקוד נשב ישיבה שקטה.

קבלת שבת עם מוסיקה חיה

נחגוג את כניסת השבת (ממליצים לבוא בבגדים לבנים) המסמלת את זמן המנוחה בשבוע 🙂
נשיר, נקשיב ונחווה את ההרמוניה והאחדות שנוצרות בנו וסביבנו

מדיטציית נו-דיימנשן

מדיטציה בתנועה של אושו המשלבת אלמנטים מהריקודים המקודשים של גורדייף והמחול הסופי. איזון, דיוק, נוכחות, זרימה, שיחרור והתמסרות בתנועה.

ארוחות משותפות

ביום שישי בערב יפתח שולחן ארוך ועליו מגוון המטעמים שכל אחד מאיתנו הכין במו ידיו (או קנה). כדי להישאר אקולוגיים ככל הניתן, כל אחד דואג לצלחת וסכו"ם רב פעמי משלו. חגיגת טעמים בלתי נשכחת!
במהלך שאר האירוע ניתן לקנות ארוחות ושתייה בבר של מצוקי דרגות (כן זה מול הנוף המדהים:) או כמובן להביא מזון ושתייה מהבית. יש מטבחון קמפינג עם מקררים וכלב גז לשירותנו.

צ'י-קונג

תרגילי תנועה נשימה ומודעות
המשפרים ומגמישים את תנועת הגוף , מגדילים את השליטה בגוף נפש ומטעינים את הגוף באנרגיית חיים חיובית

מדיטציית נשימת הצ'אקרות

מדיטציה אקטיבית של אושו
במדיטציה זו אנו נושמים אל עבר 7 מרכזי האנרגיה בגופנו, על ידי כך מטהרים אותם ומנקים מהם את החסומים, בכדי לתת לאנרגיה הטבעית לנוע ביתר חופשיות

לפרטים והזמנות