גליה עזרן

סדנאות בפסטיבל:

גליה עזרן
מטפלת בכירה ברפואה איורוודית. הרבליסטית, מרצה ומלמדת איורוודה במסגרות שונות.
www.ayurvedic-medicine.co.il

 

אוג’ס: להגביר את החוסן והעוצמה הפנימית
אדם שיש לו הרבה אוג’ס יחלה לעתים נדירות, יהיה בעל חוסן גופני ונפשי רב, ישמור על מראה צעיר ויאריך ימים. אוג’ס, אותה תמצית חיסוניות וחיוניות שהאיורוודה מדברת בשבחה, היא איכות שאנחנו יכולים ויכולות ללמוד כיצד להגביר ולהעצים. אז אם אתם מרגישים שהזקנה קפצה עליכם בטרם עת, שאתם תשושים ועייפים כל הזמן, שאתם חולים לעתים קרובות מדי וששמחת החיים כבר לא מבקרת אצלכם, זה הזמן לעצור ולבדוק מה אתם עושים שמכלה את האוג’ס שלכם וגורם לכם להרגיש ככה. איזה בחירות יומיומיות שלכם, ברמת התזונה ואורח החיים שאתם מנהלים, תורמות להפחתת תמצית החיים החיונית הזאת. בסדנה נבין לעומק מהו האוג’ס, מה תורם להגברתו ומה מכלה והורס אותו.

 

להבעיר את האגני: סדנה לחיזוק העיכול
מערכת עיכול בריאה היא המפתח לבריאות ואיזון. על פי הידע של הרפואה האיורוודית, חלק ניכר מן המחלות מקורן בעיכול לקוי. האם גם אתם סובלים מגזים, נפיחויות, עצירויות, שלשולים, מעי רגיז וכאבי בטן אחרי כל דבר שאוכלים?
בסדנה נלמד איך לשמור על האגני, אש העיכול, בוערת וחזקה, נלמד מהם שילובי המזון שיש להימנע מהם, נלמד מהו סדר האכילה הנכון ומהם השפעות הטעמים השונים על העיכול ונסיים עם מתכונים פשוטים למצבי עיכול שונים.

 

pink-divider