קרן נילייה פרקש

סדנאות בפסטיבל:

קרן נִילַיָיה פרקש
מובילת צוות במיזם תיירות חינוכית לשלום, פעילה לקירוב לבבות ואחוות עמים, רקדנית מנוסה ומורת מחול, מפיקת אירועים ופסטיבלים, בעלת הכשרה בהנחיית מדיטציות אקטיביות. עבורי הריקוד הוא כלי לביטוי עצמי, כזה שנותן ביטוי מלא לכל גופי. דרך התנועה והזרימה אני נותנת מקום ומרחב לשחרור, ומעבירה גישה המעוררת חיבור נפשי-גופני-תודעתי.


לרקוד בוליווד
ריקודי רחוב צבעוניים המככבים בתעשיית סרטי בוליווד. הכוריאוגרפיה בנויה על המקצב המוזיקלי והתנועות רפטטיביות כך שהן קלות וזורמות עם התנועה הטבעית של הגוף. שילוב מקסים בין סגנון ריקוד חופשי מטובל באלמנטים מהעולם הקלאסי, המשחק, הבעות פנים ומחוות גוף, אשר הופכים את חווית הריקוד לסוחפת ומלהיבה. השירים הקליטים מבוססים על פסקולים של סרטי בוליווד ומחברים אותנו לקצב, לשמחה ולאנרגיה שמאפשרת להשתחרר ולהשתטות יחד, ליהנות ולתת ביטוי לגיטימי לכל מה שהגוף מבקש. ובסופו של דבר, מה שהכי מזוהה עם ריקודי בוליווד הוא החיוך! שמרוח על הפנים ומרחיב את הלב ואת הנשמה.

 

קצת על הסיפור שלי ושל ריקודי בוליווד
נחשפתי לראשונה לריקוד הבוליוודי במרכז אושו אפרוז שביוון לפני מספר שנים. ומאז סגנון הריקוד הזה נהיו חלק בלתי נפרד מחיי. מהרגע הראשון ששמעתי את המוסיקה התחברתי לקצב, לשמחה, לאנרגיה המקפיצה שמורגשת בכל עבר, וממלא את כולם ובזכותה אפשר להשתחרר ולהשתטות יחד, ליהנות ולתת ביטוי לגיטימי לכל מה שהגוף מבקש לבטא. לצד המוסיקה הסוחפת, התחברתי לא פחות למורה ההודי הסנייאסי דילארה שבא ללמד אותנו את הריקוד הכ”כ משעשע ומבדר הזה ולימים הפקתי סדנאות שלו בישראל ולמדתי ממנו המון. ולרקדנית שכמוני, השיעור הכי חשוב היה להבין כי הריקוד כאן הוא למעשה העניין המשני. אמנם כלי עוצמתי אבל עדיין כלי שבא לשרת אותי, עוד דרך לביטוי עצמי.
הריקודים יכולים להיעשות באופן פרטני, בזוגות ובצורה קבוצתית ומתאימים לכל הגילאים. חוויה מצחיקה לחלוק עם חברים ותיקים ומכרים חדשים.

pink-divider