תמרה סי-גל ועומר גונן-האלה

סדנאות בפסטיבל:

תמרה סי-גלר
רואת דרך, מחלצת מבוכים ודרקונים רגשיים. אשת חינוך. קרוב לשני עשורים עוסקת בהנחיית סדנאות בתחום הריפוי הרגשי והמנטלי ובהפעלה של מרחבי המימוש המלא בחייהם של כל אחד ואחת. במקביל מובילה תהליכי שינוי במערכת החינוך ופעילה ליצירת אופק חינוכי חדש לדורות הבאים.

 

עומר גונן-האלה הוא מוסיקאי, מטפל ומנחה סדנאות.
את קולו הייחודי כמוסיקאי רכש בשנים רבות של מסעות ברחבי העולם ושיתופי פעולה מגוונים. המוסיקה שלו כמו שירתו הכתובה מלאה השראה ומשמעות הנוגעת ללב. בעשור וחצי האחרונים הקדיש עצמו לחקר הצליל והקול כאמצעים טיפוליים המאפשרים שינוי חיובי ועמוק בחיי הפרט. לב עבודתו טמון בהענקת חוויה של ביטוי אישי משחרר וממלא דרך הקשבה ושימוש בקול. התנסות זו פותחת מערכת יחסים חדשה עם ביטוי ויצירה בכל תחומי החיים.

 

רגשות – מפתחות לחיים מלאים – מפגש מבוא
בהנחיית תמרה סי-גל ועומר גונן-האלה
רגשות הם חלק בלתי נפרד מחיינו, מיום לידתנו ועד מותנו אנו מנהלים עימם מערכת יחסים
עמוקה ואינטנסיבית, נעים בין הרצון שלנו לחוות רגשות שאנו תופסים כ”טובים” לבין הדחקה עד הימנעות מוחלטת מרגשות שאנחנו תופסים כ”שליליים״ ומכאיבים.
אבל מה אם הרגשות שלנו הם מקבילה לעוצמות הטבע? מקבילה שאין בה חלוקה של טוב ורע אלא יכולת מדויקת לשרת אותנו במפגשי היום יום שלנו עם החיים, כלי מבריק שבא לספק מענה לכל הרצונות הבסיסיים בחיינו וגם לאלו הכי כמוסים וגרנדיוזיים? מה אם פשוט מדובר במערכת שלא קיבלנו אליה הוראות הפעלה?
ארבעה עשורי חיים, 16 שנות זוגיות משותפת ושלוש שנות הורות לתאומים הביאו לפתחנו אינסוף התמודדויות עם מרחבי הרגש. יצאנו לחפש יחד ולחוד כלים שיעזרו לנו לצלוח את הג’ונגל הסבוך של עולם הרגש. חזרנו מצוידים בידע עמוק ומעורר השראה שמוסיף להתגלות בפנינו באופנים חדשים אל מול אתגרי החיים השונים.

 

פעימות
מהקשבה לביטוי דרך עצמנו
בהנחיית עומר גונן-האלה
פעימות הוא מרחב מוסיקלי שמוקדש למפגש מודע עם כל מה שקיים בנו ברגע, מרחב של הקשבה לכל ניואנס, של זיהוי והפרדה בין מחשבה, תחושה ורגש, בין רצון טבעי לכאב ממכר, בין מי שאנחנו למה שסיפרו לנו על עצמנו.
בפעימות נשמש בצלילים ובמוסיקה כדי לצאת ממחוזות המחשבה אל תוך חוויה, אל תוך הבנה שהיא בגוף. נתנסה בהבעה קולית משוחררת מהגדרות, ראשונית וגולמית, כזו שמאפשרת לנו להכיר את הקול שלנו ככלי יקר ערך ולא כמשהו ׳יפה או מכוער, צלול או מזוייף׳.
בפעימות ניפגש כמעגל שבו לכל אחד זכות לחלוק את עצמו בכל דרך שיבחר, בין אם בשירה, בתנועה, במילים או בדממה. הזדמנות לאפשר לעצמנו לבטא כמו שתמיד חלמנו.

pink-divider