פראבוד פרם

קצת עלי

היי :) אני פראבוד, מנחה מוסמך ומנוסה מטעם הקרן הבינלאומית של אושו. התחלתי את המסע הרוחני שלי לפני יותר מעשר שנים, והתחברתי מחדש לריקוד ותנועה ועבודה עם הגוף והנפש. כיום אני מנחה מוסמך במספר שיטות טיפול והנחיה כגון: ייעוץ הוליסטי, קונסטלציה משפחתית, יוגה צחוק, מקצבי הלב, מדיטציות אקטיביות ותהליך נו-מיינד של אושו, מדיטציות חברתיות של וירש, עבודה עם החוכמה השמאנית, ושיטת אבחון של טיפוסי גוף על פי רייך. מאמין גדול בריפוי וחי אותו מדי יום, ונהנה מאד לעזור לאנשים להתחבר אחד לשני, ולהשתחרר למציאות חדשה. שמח לחלוק עם העולם את הנסיון והידע שרכשתי, ובפסטיבל אנחה מדיטציות של אושו וסדנה בנושא גבולות אישיים. בימים אלה גר בצ׳כיה עם זוגתי.

מה אנחה?

המסע לחיבוק הפנימי
מדיטציה והקשבה הן מילים נרדפות. זה אותו דבר, אותה פעולה. כבר כמה שנים טובות שאני מתרגל ומלמד מדיטציה וזו המסקנה הכי משמעותית עבורי כרגע. אי אפשר לתרגל בלי להתבונן פנימה ולהקשיב, וככל שנקשיב יותר כך יתגלה לנו שיש יותר מה לשמוע. מה שעוד נוטה לקרות זה שבמקביל נרגיש יותר את החוסר שהצטבר אצלנו בזמן שלא הקשבנו. יש היום הרבה מורות ומורים והרבה גישות וטכניקות מבורכות, ובכל מני סדנאות ואירועים שמתי לב שבא לי להרגיש במרחבים האלו יותר חמלה, אהבה, ודאגה עדינה, שהן כולן בעצם מגיעות מיד ברגע שהקשבה אמיתית מתקיימת. בסופו של דבר זה מתקשר למרחב האישי שלי בתור מנחה, ומשם מהדהד לכל מי שישתתפו בסדנאות שלי. בכל נפש אנושית בעולם קיים הפוטנציאל לפתח יותר רגישות ומודעות כלפי עצמה, בזמן שהמציאות מסביב נוטה לאתגר ולטשטש את הגבולות האישיים ובטח שבישראל החמה והצפופה. מעניין אותך ללמוד איך לשמור על עצמך עם שריון קצת פחות כבד ומאיים? בסדנה זו ניפגש ונשחק עם נפשות אחרות לידנו ונעבור מסע חוויתי ומדיטטיבי קצר שיעזור לנו לתרגל ולטפח שריר קסום שעוזר לשמור על גבולות ברורים ובריאים יותר, מתוך מקום של קלילות ומשחקיות. אפשר לצפות לתרגילים בזוגות וקבוצות קטנות, מדיטציה קצרה, שיתוף אישי, וגם כמה כלים שימושיים ותובנות לקחת הביתה. בהכשרת מנחי מדיטציות של אושו שאני מציע בדצמבר זה אחד הדברים החשובים שנלמד, וגם אני בעצמי במסע של למידה ארוך ועמוק סביב הקשבה.
מדיטציית צחוק של אושו
מדיטציה אקטיבית ולא שגרתית שנמשכת שישים דקות ויש לה שלושה שלבים. הטכניקה הזו, כמו רבות אחרות, הגיעה לעולם דרך אושו שהיה מיסטיקן ופילוסוף הודי שפיתח ז׳אנר חדש ושונה לתרגול רוחני וקרא לה ״מדיטציה אקטיבית״. בסיסה של התפיסה הוא בהבנה שרובנו זקוקים לאיזושהי דלת בשביל לחוות מצב מדיטטיבי, והגוף היקר שלנו שמח לתת לנו בדיוק את התמיכה שחסרה. מדיטציה זו תעזור לנו לחזור ליהנות מהדברים הקטנים של החיים ממקום יותר תמים וגמיש - כמו בילדות. השלב הראשון הוא של צחקוקים וצחוקים. השלב השני מקרקע ומחבר אותנו לאדמה. עם התמסרות מוחלטת, לריקוד בשלב השלישי תהיה איכות שונה. זוהי הזדמנות והזמנה לחזור לעצמך מכיוון שונה לגמרי מהרגיל ולחוות שחרור וחיבור שכנראה קיימים בך עמוק בפנים ומחכים להתייחסות.