שי גלבוע

קצת עלי

שמי שי גלבוע ואני מטפל מומחה לכאבים אורתופדים ברפואה סינית-יפנית, בין היתר גם רקדן ומורה לאימפרוביזציה בתנועה. מה שהכי מעניין אותי בחיים הוא לייצר אינטימיות עם האחרת באופנים שונים לכן במשך 20 השנים האחרונות אני חוקר את מערכת היחסים בין תנועה (פנימית וחיצונית) לריפוי, בין אם זה בעזרת מחט דיקור, אומנות לחימה , עיסוי של שריר או תנועת מחול אני מחפש את האיזון שיביא הרמוניה לריקוד או לטיפול - למפגש. לאט לאורך השנים בעזרת הרבה מורים טובים גיבשתי את זהותי כמטפל ומורה ונוכחתי להפנים שתפקידי הוא לא לטפל ב"בעיה" אלא להקנות את הכלים לאדם לטפל בעצמו או למצוא את הריקוד הפנימי שלו = "לעורר את המורה הפנימי של התלמיד". מנהל קליניקה פרטית בהרצליה

מה אנחה?

לדעת לגעת
כמה חשוב ב"מציאות החדשה" שאנו יוצרים סביבינו ללמוד ולהזכר איך לגעת נכון באחר. בסדנא זו נתרגל רב הזמן בזוגות איך לגעת נכון בדגש על איכות המגע , מה לחפש, ואיך לעבוד עם הפידבק של הגוף באופן המדויק ביותר לפרטנרית. נלמד איך להעניק מגע בטוח ואוהב בטיפול , ממה צריך להיזהר בעבודה בבית ואולי הכי חשוב איך לעבוד נכון עם הגוף שלנו. הסדנא היא חווייתית וחושית ובמהלכה נתרגל עם פרטנרית טכניקות מגע פשוטות שניתן ליישם בקלות , והיא מיועדת לכל מי שרוצה להרחיב את אופקיו בערוץ תקשורת דרך מגע, במרחב בטוח,קליל ,נעים ומפרגן. נתחיל תסדנא בהסבר קצר וחימום בתנועה ונמשיך לתרגל בזוגות על מזרנים , ניתן להגיע עם פרטנר קבוע או בנפרד ונתחלק לזוגות במהלך הסדנא. בסוף נרכוש גם כלים בסיסיים לטיפול עצמי בבעיות שכיחות שקיימות בכל בית – כאבי ראש, בטן, גב ומה שנספיק ... מומלץ להגיע רעננים וסקרנים ככל האפשר.
אימפרוביזציה בתנועה
החיים הם אימפרובזציה אחת גדולה ובכל רגע נתון אנחנו בוחרים אין סוף בחירות , האימפרוביזציה בתנועה נותנת לנו הזדמנות להפגש ולהתבונן בבחירות שלנו דרך הגוף והתנועה , דרך ההקשבה ופחות דרך המילים :) במהלך הסדנא נפגש עם עצמינו ועם האחר בתנועה בעיקר דרך משחקיות, הרבה חיוכים, פשטות ומוזיקה מעולה ! מתאים לכל מי שרוצה לשלב דימיון וסקרנות דרך חקירה של הגוף שלו ושל האחרת בתנועה וריקוד. נתחיל בחימום מפרקים טוב לקראת התנועה, נפתח את הגוף למרחב בדרכים שונות ונתחיל לתקשר בעזרת ריקוד עם ובלי מגע באופן שירחיב ויגדיל את הנוכחות שלנו כמובילים או מובלים בקבוצות קטנות או בדואטים שונים ומגוונים. הסדנא מתאימה לכל אחד ואחת שאוהבים תנועה וסקרנים להזכר איך הילדה שבהם רקדו ונעו בלי לדפוק הרבה חשבון לאיך שזה נראה ואם זה מקובל יותר או פחות , מומלץ להגיע בלבוש נח במיוחד.