שלי אללוף

קצת עלי

אמנית תנועה ומילה, יוצרת, כוריאוגרפית, פרפורמרית, במאית, רקדנית, מורה, כותבת, מספרת סיפורים, הוגת דעות עממית, אמא. מחוללת תהליכים דרך ריקוד מזה כ-30 שנה. מייסדת ומפתחת את שיטת מחול•חיים כדרך להתפתחות התודעה באמצעות תנועה. יצרה והופיעה בארץ ובחו"ל אינספור פעמים על מגוון במות: החל מאולמות מחול בינלאומיים ועד מסבאות, מועדונים, קברטים, חמארות, ובתים פרטיים. אוטודידקטית, חוקרת גוף, נפש, תנועה, תודעה, אמנות, מיניות, סיפורי חיים, טבע האדם, הוויה אנושית, פיזיקה, גופניות, אהבה, יצירה ומוות.

מה אנחה?

מחול•חיים - כוונה בתנועה
מחול•חיים היא שיטת תרגול תנועתי-תודעתי המפתחת שותפות ותקשורת אינטימית עם הגוף. זוהי גישה הנותנת כלים להתמודדות עם אתגרי החיים ומגבלות הגוף דרך ריקוד, משחקי תנועה, התבוננות ולימוד. בסדנה נחקור את עולם התופעות ואיכויות החומר והרוח המתגלמת בגוף דרך התנסויות בתנועה, ריקוד ומשחק. מתוך קשב לגוף והיענות למה שנוכח בו נחולל תנועה השולחת אדוות לחיים. נרבה אהבה בגופנו, בלבנו, בנפשנו ונעמיק את הנוכחות בזמן אמת, בתנועה כנה ומתפתחת. נשכלל את היכולת שלנו להתמסר לרגע הזה על כל מה שהוא כולל בתוכו, ונביא לידי ביטוי את השפה המיוחדת האישית של כל אחד ואחת. מהי ההשפעה של כוונה, אם על ידי דמיון, הנחייה, מטרה או תנועה על הריקוד ומה היא מחוללת. כמה מתוך סך התנועות שעוברות דרכנו באות מתוך כוונה וכמה מהיסח הדעת, דפוסים אוטומטיים, והרגל. מה הוא כח מניע, מה בין כוונה לרצון, לחשק, להתנייה, לתשוקה. מהן הכוונות שאנו רוצים שיובילו את תנועת החיים שלנו במציאות החדשה, במה נתחדש. בואו נטמון זרעים ביחד וניצור להם קרקע פוריה בגופנו על מנת שינבטו וישגשגו. נכתוב בגופנו, נרקוד את שתבקש נפשנו.
מחול•חיים- חופש בחירה
מחול•חיים היא שיטת תרגול תנועתי-תודעתי המפתחת שותפות ותקשורת אינטימית עם הגוף. זוהי גישה הנותנת כלים להתמודדות עם אתגרי החיים ומגבלות הגוף דרך ריקוד, משחקי תנועה, התבוננות ולימוד. בסדנה נחקור את עולם התופעות ואיכויות החומר והרוח המתגלמת בגוף דרך התנסויות בתנועה, ריקוד ומשחק. מתוך קשב לגוף והיענות למה שנוכח בו נחולל תנועה השולחת אדוות לחיים. נרבה אהבה בגופנו, בלבנו, בנפשנו ונעמיק את הנוכחות בזמן אמת, בתנועה כנה ומתפתחת. נשכלל את היכולת שלנו להתמסר לרגע הזה על כל מה שהוא כולל בתוכו, ונביא לידי ביטוי את השפה המיוחדת האישית של כל אחד ואחת. איך אפשר לחוות חופש בתוך מסגרת נתונה ולהפוך אותה למרחב אינסופי של יצירתיות. איך הופכים מגבלה למקפצה, צמצום לרווח, התנייה לבחירה. מהי הבחירה שלנו כיוצרות.ים, כמחוללות.ים ביצירת חיינו. מה זה בכלל לחולל?